E-health inzetten om het aantal ziekenhuisbezoeken te beperken voor zwangere vrouwen met een te hoge bloeddruk: dat is de inzet van gynaecologe Mireille Bekker. Tijdens de openingsmanifestatie van ICT&health, de kick-off van de e-healthweek 2019, vertelt Bekker samen met keynote spreker Daan Dohmen over hoe zij met Safe@home van idee tot uitvoering is gekomen.
Met nog een week te gaan, zijn er al 211 activiteiten aangemeld waar mensen tijdens de landelijke e-healthweek 2019 kennis kunnen maken met e-health toepassingen in de praktijk. Dat blijkt uit informatie op de website van de e-healthweek. Een week eerder stond de teller nog op 170 activiteiten. Tijdens de e-healthweek 2018 waren dat er uiteindelijk zo'n 250, tegen 100 activiteiten in de eerste nationale e-healthweek (2017). De inzet van de e-healthweek is tweeledig. Enerzijds het vergroten van bewustzijn over het nut van digitale toepassing om de zorg te verbeteren en betaalbaar te houden. Anderzijds het laten zien dat e-health niet alleen meer gefragmenteerd en kleinschalig wordt toegepast, maar steeds verder wordt opgeschaald. Hierover vertelde Daan Dohmen (onder meer oprichter van FocusCura) vorig jaar al in ICT&health. Diensten die lange tijd in de pilotfase verkeerden – zoals Hartwacht en COPD InBeeld – worden nu landelijk aangeboden en vergoed. Bewijs voor de werking is er voldoende en integratie met EPD's is mogelijk.Safe@home: e-health beperkt ziekenhuisbezoek zwangere vrouwen
ma 14 januari 2019 - 14:03
eHealth
Nieuws
Hoe de zorg haar toekomst inricht? Duizenden zorgprofessionals ontdekken wat echt werkt en verzilveren kansen. Claim ook jouw ticket en ervaar het op het ICT&health World Conference 2026!