Vliegwiel-coalitie moet broodnodige opschaling digitale innovaties versnellen
Om onderstaande en alle andere premium artikelen te lezen, moet u inloggen of een account aanmaken.
U kunt nog {free_articles_left} premium artikel gratis lezen. Om meer premium artikelen te lezen, moet u inloggen of een account aanmaken.
“We willen een ‘doe’- coalitie die zorgt voor opschaling van goede initiatieven op het gebied van e-health. Er zijn goede digitale initiatieven en goede afspraken voor het invoeren ervan tussen aanbieder en verzekeraar van zorg, maar te kleinschalig. Met de vliegwiel coalitie gaan we de komende twee jaar stappen zetten naar een digitaal ondersteunde transitie van bestaande zorglevering en -afspraken. We verwachten dat dit al effect heeft op de zorginkoop voor 2019.”
Aan het woord is Dianda Veldman, voorzitter van de Patientenfederatie Nederland. Zij heeft het over het recent gelanceerde ‘Vliegwiel voor innovatie’. Een coalitie van stakeholders uit het hele zorgspectrum – leveranciers, overheden, verzekeraars, aanbieders en patiënten – gaat de komende maanden de basis leggen voor praktische opschaling van digitale zorgvernieuwing. Daarbij gaat het er om dat de zorginnovatie zorgt voor een transitie van zorglevering en zorgafspraken en er niet bovenop komt te liggen. “We balen er al langer van dat er zo veel goede digitale innovaties zijn, maar dat de invoering er van zo traag gaat. De urgentie is er wel degelijk om betere, betaalbare zorg te bieden. Er zijn ook al afspraken hiervoor tussen verzekeraars en bijvoorbeeld ziekenhuizen, maar zo kleinschalig nog. Dat moet sneller.”Het doel is te komen tot innovatie-arrangementen.