GGZ Rivierduinen Eetstoornissen Ursula wil onderzoek naar de effectiviteit van online ondersteuning voor de behandeling van mensen met eetstoornissen. Hulp via internet is laagdrempelig en dankzij de inzet van ervaringsdeskundigen wordt de zelfredzaamheid en de eigen motivatie om te veranderen vergroot, zo stelt de GGZ-instelling. ZonMW financiert het onderzoek.
Veel mensen met eetstoornissen krijgen nu geen optimale zorg. Redenen zijn onder meer schaamte die hen belemmert in het zoeken van hulp en het niet tijdig herkennen en erkennen van de problemen. De inzet van e-health en ervaringsdeskundigheid kan de tijd tussen het begin van de problemen en het zoeken van hulp verkorten. Daarnaast kan het leiden tot een kortere behandelduur en terugval helpen voorkomen, zo is de verwachting.ZonMw financiert studie effectiviteit online hulp bij eetstoornis
Ook dit onderwerp krijgt een prominente plek tijdens de ICT&health World Conference 2027. Wil je erbij zijn en niets missen? Reserveer dan tijdig je ticket.